Imprezy sportowe i rekreacyjne

Co roku organizujemy różne imprezy sportowe i rekreacyjne – biegowe, rowerowe, kajakowe, na orientację.
Zapraszamy do udziału!

Wypożyczalnia kajaków
na Wyspie Sobieszewskiej

czerwiec-sierpień 2022 r.

Zachęcamy do poznawania Wyspy i Gdańska z kajaka. Wyspa Sobieszewska, to… naprawdę wyspa, więc wody nie brakuje. Otaczają ją przyjazne amatorom kajakarstwa Wisła Śmiała i Martwa Wisły oraz Przekop Wisły i Zatoka Gdańska (to już bardziej wymagające akweny). Jeśli chcesz przeżyć przygodę kajakową – odwiedź naszą wypożyczalnię kajaków na Wyspie Sobieszewskiej!

Więcej na stronie:
www.aktywnienawyspie.pl

Rowerowa Wyspa

11 września 2022 r.

Rajd rowerowym z przystankami i zabawami po drodze. To doskonała okazja, aby poznać Wyspę Sobieszewską na dwóch kółkach. Frajda dla małych i dużych rowerzystów.

Więcej na stronie:
www.rowerowawyspa.pl

Jurajski Festiwal Biegowy

23-25 września 2022 r.

Święto wszystkich miłośników biegania. Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej czekają na Was trasy wytyczone pośród pięknych pagórków porośniętych lasami, malowniczych wapiennych ostańców, unikatowych obszarów pustynnych, tysięcy jaskiń, wywierzysk i skał oraz niezwykłych zamków i warowni.
• 4 biegi główne (10 km, 25 km, 50 km, 100 km),
• biegi dla dzieci i bieg rodzinny,
• spacer nordic walking,
• niezwykle malowniczy teren.

Więcej na stronie:
www.jurajskifestiwalbiegowy.pl

Bursztynowy Festiwal Biegowy

21-23 października 2022 r.

Wyjątkowa impreza zarówno zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i dla amatorów, rodzin i wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Festiwal odbywa się w Gdańsku na przepięknej, malowniczej i tajemniczej Wyspie Sobieszewskiej! Trasy poprowadzone są na plaży i w nadmorskim lesie. Będzie więc trochę po piasku i trochę po lesie. Przeważnie płasko, choć mała górka też się pojawi.
• 3 biegi główne (5 km, 10 km, 20 km),
• spacer nordic walking (5 km),
• biegi dla dzieci i młodzieży,
• wyjątkowe medale z prawdziwymi bursztynami.

Więcej na stronie:
www.bursztynowyfestiwalbiegowy.pl

Piknik rodzinny
Kajakowa Przygoda na Wyspie Sobieszewskiej

5 czerwca 2022 r.

Piknik z atrakcjami dla dzieci i rodzin. Będzie się działo i na wodzie i na lądzie – m.in. pływanie kajakami, pływanie SUP-ami, zabawy wodne i żeglarskie (regaty łódek origami, tańce żeglarskie, bieg Jungów, nauka węzłów), warsztaty robienia magnesów z masy porcelanowej oraz latawców, dmuchany zamek, konkursy wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, wóz strażacki oraz podstawy pierwszej pomocy.

Więcej na stronie:
www.aktywnienawyspie.pl